Czym najlepiej dojechać na lotnisko w Krakowie ?

Czym najlepiej dojechać na lotnisko w Krakowie ?

Podróże to znakomita okazja do odkrywania nowych miejsc, poznawania innych kultur i wypoczywania w pięknych, malowniczych zakątkach. To również coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu, na którą decydujemy się, planując wakacyjny urlop lub krótki, weekendowy wyjazd. Ogromny wpływ ma na to wiele możliwości podróżowania, do których zaliczają się wyjątkowo atrakcyjne cenowo połączenia lotnicze. Dzięki nim, w ciągu kilku godzin, możemy dostać się w różne zakątki Europy i nie tylko, spędzając ten czas w komfortowych warunkach na pokładzie samolotu. O czym pamiętać organizując tego typu wyprawę?


Dotrzyj na lotnisko z VivoMark !

Podróże w różne zakątki świata

Port lotniczy Kraków Balice to drugi pod względem wielkości port lotniczy w Polsce. Cechuje go nowoczesna infrastruktura, imponująca przepustowość i szeroka oferta kierunków proponowanych podróżnym. Obejmują one takie kraje jak między innymi: Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Czechy, Hiszpania, Szwecja, Finlandia czy Grecja. Nic więc dziwnego, że korzysta z niego tak wielu pasażerów. Lotnisko położone jest jedenaście kilometrów na zachód od centrum Krakowa, co wiąże się z koniecznością dojazdu i odpowiedniego zaplanowania całej wyprawy, aby zdążyć dopełnić wszelkich niezbędnych formalności przed wejściem na podkład samolotu. Mając na uwadze wielkość miasta i natężenie ruchu ulicznego, warto zastanowić się, w jaki sposób dojechać na lotnisko, aby droga minęła szybko, sprawnie i bez niemiłych zaskoczeń.

Szybko i sprawnie

Jeśli szukamy autobusu na lotnisko, Kraków ma nam do zaoferowania kilka linii, które wchodzą w skład komunikacji miejskiej. Posiadają następujące numery: 252, 208, 902 oraz 209. Kursują one średnio co pół godziny, wybrane linie także w godzinach nocnych, a czas przejazdu kształtuje się różnie, w zależności od warunków na drodze i ilości pasażerów. Do podróży tym środkiem transportu uprawniają nas standardowe bilety komunikacji miejskiej. Warto podkreślić, że na krakowskie lotnisko dojazd z dworca PKP także jest możliwy. Najwygodniej będzie skorzystać w tym celu z połączenia kolejowego, które obsługuje szynobus wyruszający ze stacji Kraków Główny. Podróż zajmuje około osiemnastu minut, a bilet kupimy zarówno w kasie na dworcu kolejowym, jak i przez Internet. Jeśli chodzi o taksówkę, Kraków Balice ceny ma bardzo zbliżone do większościinnych portów lotniczych. Wynika to ze sporych odległości i dużego ruchu na drogach, a tym samym jest to najmniej opłacalne rozwiązanie.

Punktualność i komfortowe warunki

Gdy zastanawiamy się jak dojechać na lotnisko Kraków Balice, bus wydaje się być bardzo korzystną opcją. To gwarancja transportu w komfortowych warunkach i atrakcyjnej cenie, zwłaszcza jeśli korzystamy z usług takich firm jak vivomark.pl, które traktują każdego klienta indywidualnie. Wysokiej jakości busy i profesjonalna kadra kierowców doskonale zorientowanych w terenie stanowią gwarancję zadowolenia i dotarcia do punktu docelowego w odpowiednim czasie. Oferta vivomark.pl pozwala dotrzeć na krakowskie lotnisko także osobom spoza tego miasta dzięki temu, że świadczy usługi transportowe na trasie, która rozpoczyna się w Katowicach, a kończy przed portem lotniczym Kraków Balice. To ogromne ułatwienie dla wielu podróżnych.

Powiązane artykuły

Rodzaje etykiet kurierskich

Rodzaje etykiet kurierskich

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Oznakowanie hal i magazynów

Oznakowanie hal i magazynów