Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Kontenery samowyładowcze sprawdzają się głównie w przewożeniu sypkich materiałów. Są nieodzowne w firmie, by usprawnić transport różnych materiałów i udoskonalić gospodarkę odpadami. Zastosowanie kontenerów samowyładowczych jest szerokie, wykorzystuje się je m.in. do transportowania materiałów o  konsystencji sypkiej, z uwzględnieniem żwirów, piasków, złomu oraz innych rzeczy i materiałów. Zdarza się także, że kontener samowyładowczy wykorzystywany jest także do przewozu cieczy, jednak niezbędne jest wówczas jego dodatkowe uszczelnienie odpowiednim spawaniem. Kontenery samowyładowcze bardzo dobrze współpracują z wózkami widłowymi, otwierając i zamykając się podczas podnoszenia oraz opuszczania.

Kontenery koleba TK

Kontener koleba TK jest to koleba dedykowana do obsługi przez wózki widłowe. Wykonana jest z blachy o grubości 3 mm w części zbiornika i 4 mm na podstawie. Kontener koleba TK posiada szereg umocnień, które powodują, że zbiornik jest trwały i solidny. Koleba wyposażona jest w podwójny system wyładowczy oraz z przodu posiada zbijak czołowy do rozładunku bezobsługowego. Z tyłu przy podstawie zamontowana jest niewielka dźwignia, do której można zainstalować linkę, by można było odbezpieczyć mechanizm z fotela kierowcy wózka widłowego. Kontenery koleba TK wyposażono także w stopę, która zapobiega przed zsunięciem się kontenera z ramienia wózka oraz blokadę uniemożliwiającą przechył kontenera podczas przewozu.

Koleba TK  jest uniwersalna i sprawdzi się w transporcie lekkich oraz ciężkich ładunków. Kontenery pokrywane są zazwyczaj farbą poliuretanową, która jest zabezpieczeniem przed różnymi warunkami atmosferycznymi oraz rdzą, podczas używania kontenerów na zewnątrz. Farba ta także ułatwia czyszczenie kontenera dzięki gładkiej powierzchni.

Kontenery samowyładowcze zalety

  • Kompatybilność kontenera z wózkiem widłowym lub z kołami

Najważniejszą cechą stosowania kontenerów samowyładowczych jest ich uniwersalizm. Kontenery te są przystosowane nie tylko do pracy z wózkami widłowymi, ale mają one także możliwość zainstalowania kółek na ramie podwozia. W zależności od podłoża, po którym kontener samowyładowczy będzie się poruszał, na polskim rynku są dostępne koła poliuretanowe, gumy termoplastycznej, poliamidowe oraz z elastycznej gumy.

  • Dobranie wielkości kontenera do indywidualnych potrzeb

Ogromnym plusem kontenerów samowyładowczych jest ich dostępność w wielu propozycjach wymiarowych. Można dzięki temu dopasować kontener do konkretnych potrzeb. Kontenery samowyładowcze sklasyfikowane są przede wszystkim według kryterium objętościowego. Mogą one pomieścić od 300 litrów do nawet 1000 litrów ładunku. Różnią się również od siebie wielkością dopuszczalnego udźwigu, który zazwyczaj waha się od 1500 kg do 2000 kg.

  • Trwała i solidna konstrukcja kontenera samowyładowczego

Koleby samowyładowcze są wykorzystywane do transportu materiałów sypkich takich jak żwir, piasek oraz odpadów przemysłowych, złomu czy wiór. Konstrukcja jest odpowiednio stabilna, wytrzymała oraz odporna na różne uszkodzenia mechaniczne. Blacha dodatkowo jest wzmocniona pionowym żebrowaniem. Kontenery są ocynkowane oraz malowane proszkowo, co gwarantuje optymalną ochronę przed rdzą i korozją. Wszystkie kontenery dostępne na polskim rynku posiadają znak zgodności CE z normami europejskimi. Gwarantuje to bezpieczeństwo ich użytkowania.

  • Możliwość zainstalowania kurka spustowego w kontenerze samowyładowczym

W kolebach samowyładowczych można zainstalować dodatkowo kurek spustowy. Za jego pomocą można odprowadzać różne ciecze, co poszerza zakres przeznaczenia koleby. W takim przypadku jest konieczne zastosowanie spawów wodoszczelnych. Co więcej, kontenery samowyładowcze można również wyposażyć w specjalny uchwyt do pchania ręcznego i pokrywę.

  • Ręczny lub automatyczny mechanizm przechyłu kontenera

Koleby samowyładowcze mogą być obsługiwane przez operatora, ale najpopularniejsze są te kontenery w wariancie automatycznym. Pozwala to zaoszczędzić czas i ludzką pracę.

Powiązane artykuły

Rodzaje etykiet kurierskich

Rodzaje etykiet kurierskich

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Oznakowanie hal i magazynów

Oznakowanie hal i magazynów

Gdzie wypożyczyć samochód w Białymstoku?

Gdzie wypożyczyć samochód w Białymstoku?