Ranking: TOP 5 najlepszych glebogryzarek

Ranking: TOP 5 najlepszych glebogryzarek

Glebogryzarki są bardzo przydatnymi narzędziami, które pozwalają na oranie, spulchnianie i odchwaszczanie gleby bez większego wysiłku. Z wykorzystaniem dodatkowego wyposażenia można za ich pomocą siać plony i zbierać żniwo. Aby glebogryzarka spełniała swoje przeznaczenie, należy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania, moc, wymiary, funkcjonalność, sprawność i ergonomię urządzenia. Aby ułatwić to zadanie, sporządziliśmy ranking glebogryzarek, które w opinii ekspertów i profesjonalistów uważane są za niezawodne, wydajne i wysoce efektywne w swojej pracy. Zapraszamy.

5. Konner&Sohnen Ks 7Hp-950S

Pierwszy na naszej liście model to glebogryzarka spalinowa marki Konner&Sohnen. Ks 7Hp-950S jest praktycznym, zwrotnym urządzeniem z potężnym 4-suwowym silnikiem górnozaworowym OHV K&S o pojemności 208 cm3 – ma moc 7 KM. Aby chronić go przed szkodliwym brudem, małymi kamyczkami i dostającą się do wnętrza trawą, zastosowano ochronną stalową ramę, która może służyć jako uchwyt do przenoszenia sprzętu. Konstrukcja glebogryzarki posiada dodatkowe zaczepy na pneumatyczne koła, ułatwiają one przemieszczanie się maszyny po podłożu, a także umożliwiają transport przedmiotów poprzez zamontowanie przystawek. Obróbka odbywa się na szerokości 115 cm i głębokości 36 cm. Glebogryzarki ogrodowe od Konner&Sohnen posiadają przekładnie łańcucha przekazującą aż do 95% momentu obrotowego silnika. Redlica dołączona jest jako wyposażenie dodatkowe. Dzięki dużej zwrotności urządzenie działa ergonomiczne i nie sprawia trudności w użytkowaniu, nawet pomimo dużej masy brutto wynoszącej 91 kg.

4. Nac Tie150-S

Cicha, zwrotna i przyjazna dla środowiska glebogryzarka elektryczna pozwala na uprawę i orkę ziemi zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w szklarniach. Model należy do lekkich urządzeń o masie 11,5 kg, dzięki czemu cechuje się dobrą manewrowością i łatwością obsługi. Dzięki niewielkiej wadze i wygodnemu uchwytowi dłonie nie będą się męczyć nawet podczas długotrwałych prac w ogrodzie. Silnik elektryczny modelu Nac Tie150-S o mocy 1500 W (2 KM) poradzi sobie z każdą ogrodową lub działkową pracą związaną ze spulchnianiem i wyrównywaniem gleby. W zestawie znajduje się 6 kompletów noży osadzonych na wale, samoczynnie wgryzających się w glebę. Glebogryzarka do ogrodu ma zasilanie 230-240 V, skonstruowana jest z trwałego i lekkiego tworzywa sztucznego, pozwalającego na składanie rączki i ułatwiony, przyjemny transport urządzenia.

3. Holida Wm500

Glebogryzarka klasy ciężkiej – Holida Wm500 wyposażona jest w manualną skrzynię biegów i ręczny rozruch spalinowego silnika na benzynę bezołowiową. Doskonale radzi sobie z trudnym terenem dzięki utwardzonym nożom i podbiegowi do orania wysokiej jakości. Model wyposażony został w 4-suwowy, chłodzony powietrzem jednocylindrowy silnik o mocy 7 KM i pojemności 212 cm3. Wszystkie elementy sterujące glebogryzarki, w tym przycisk zasilania, rączka gazu i dźwignia napędu noża, znajdują się na kierownicy urządzenia, dzięki czemu sterowanie maszyną nie wymaga zatrzymywania się w celu zmiany lub dokonania korekcji ustawień. Silnik chroniony jest mocną metalową ramą, która wyposażona została w uniwersalny zaczep mogący służyć jako dodatkowe miejsce na mocowanie osprzętu. Głębokość pracy glebogryzarki Wm500 to pokaźne 150-300 mm, szerokość obróbki wynosi natomiast 800 mm. Regulowana rączka pozwala na wygodne i przyjemne użytkowanie urządzenia o maksymalnej wadze z pełnym wyposażeniem, wynoszącej 78 kg.

2. Faworyt 173Cc Sg60-173

Zastanawiając się nad tym, jaka glebogryzarka sprawdzi się podczas ciężkich prac ogrodowych, warto rzucić okiem na model Faworyt 173Cc Sg60-173. Mocny, niezawodny produkt do dużych obciążeń z silnikiem benzynowym przeznaczony został do wysokiej jakościowo, dokładnej uprawy dużych działek, ogrodów i gospodarstw rolnych. Maszyna jest łatwa w obsłudze, wielofunkcyjna i trwała. Zmontowana została z wysokiej jakości elementów metalowych, które chronią korpus przed uderzeniami małych kamieni czy dostawaniem się do wnętrza trawy.

Faworyt ma stosunkowo niewielką wagę jak na średnie wielkościowo urządzenie. Niecałe 35 kg zapewnia niesamowitą zwrotność, a sam model może pracować nawet w ujemnych temperaturach, dochodzących do -10 stopni. Szerokość robocza obróbki to 60 cm, głębokość wynosi natomiast 20 cm. Polecane glebogryzarki od marki Faworyt posiadają aż 24 noże robocze, silnik z kolei wyposażony jest w 4-suwową, górnozaworową konstrukcję o pojemności 173 cm3 i mocy wynoszącej 5 KM. Model wyposażony jest w 1 bieg przedni.

1. Powermat Pm-Ggs-520

Lekka, zwrotna i niezawodna glebogryzarka Powermat Pm-Ggs-520 wyposażona jest we wszystko, czego potrzebujesz. Doskonale nadaje się na małe i średnie działki, z łatwością radzi sobie z wąskimi ścieżkami i przestrzeniami między drzewami czy kwiatowymi rabatami. Model skonstruowany jest z wysokiej jakości materiałów, umożliwiających już za pierwszym użyciem skuteczne spulchniane gleby czy rozprowadzanie kompostu. Model posiada lekką konstrukcję, waga netto wynosi 17 kg. Ponadto uchwyty pokryte są okładziną antypoślizgową, która zwiększa komfort użytkowania sprzętu podczas pracy. Maszyna napędzana jest 2-suwowym silnikiem benzynowym o pojemności 52 cm3 i mocy 5,2 KM. Wielkość zbiornika paliwa wynosi 1,2 L, a samo urządzenie posiada maksymalną głębokość pracy na poziomie 130 mm. Szerokość robocza wynosi z kolei 340 mm.

Glebogryzarki – ranking urządzeń do prac ogrodowych

Najlepsze glebogryzarki na rynku, zaczynając od modeli spalinowych, a kończąc na elektrycznych, mają swoje indywidualne, konkretne wady i zalety. Modele elektryczne to lekkie i zwrotne urządzenia przydatne do przydomowych, lekkich prac. Z kolei urządzenia spalinowe to ciężkie i potężne maszyny, skonstruowane do ciężkich i żmudnych działań. Podmiejski ogródek zda się najlepiej z opcją elektryczną, kiedy pracując na polu, z całą pewnością skorzystamy z atutów glebogryzarek napędzanych benzyną.

Powiązane artykuły

Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać w Bochni?

Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać w Bochni?

Odkurzacz do zadań specjalnych Jet Cleaner 3

Odkurzacz do zadań specjalnych Jet Cleaner 3