fallback-image

Płytki kątowe – gdzie je wykoszystamy?

Płytki wzorcowe, wynalezione w 1901 roku przez Carla Edvarda Johanssona, służą do ustawiania oraz sprawdzania przyrządów pomiarowych. Są to jednomiarowe wzorce długości, które odgrywają kluczową rolę w metrologii warsztatowej i umożliwiają wykonywanie pomiarów. Pokrewnymi wzorcami, są płytki kątowe, służące za wzorce kątów.

Płytki wzorcowe kątowe – cechy i zastosowanie

Płytki kątowe oferowane przez sklep narzędziowy ARKOM mogą pochwalić się precyzyjnym wykonaniem. Mają one postać płaskiego stalowego wielościanu, o równoległych podstawach. Powierzchniami pomiarowymi są boczne krawędzie i tworzą ściśle określone kąty.


Używa się ich do wzorcowania przyrządów pomiarowych i ustalenia na nich konkretnego wymiaru (nastawiania), a także do przeprowadzania pomiarów metodą porównawczą. Sklep narzędziowy ARKOM oferuje płytki wzorcowe kątowe wyłącznie wysokiej jakości. W ofercie znajdą Państwo profesjonalne produkty takich marek jak ACCUD czy SSCHUT – ARKOM jest ich jedynym dystrybutorem w Polsce. Ich wyroby cechują się naprawdę bardzo wysoką jakością, którymi idzie w parze niewygórowaną, przystępną ceną.

Płytki kątowe mogą okazać się niezbędne w Państwa firmach, zakładach produkcyjnych czy warsztatach. Sklep ARKOM oferuje te akcesoria w zestawach jako oddzielne płytki, oraz jako rozkładane listki.

Płytki kątowe – dodatkowe usługi w ARKOM

Płytki wzorcowe kątowe, które zakupią Państwo w sklepie narzędziowym, mogą zostać dla Państwa od razu wywzorcowane, a także można otrzymać dla nich certyfikat sprawdzania. Dla komfortu użytkowania oferowana jest również dedykowana skrzynka bądź walizka, która zostanie wykonana lub dobrana do konkretnego zestawu, a dla ochrony płytek i zapewnienia im trwałości zastosowany zostanie specjalny wkład z pianki technicznej.

Bez problemu oznaczona zostanie dla Państwa skrzynka z płytkami za pomocą lasera – logotypem bądź dowolnym napisem na Państwa życzenie. Sklep narzędziowy ARKOM działa już od ponad 30 lat, oferując sprawdzone produkty i kompleksową obsługę. Dzięki bogatemu i wieloletniemu doświadczeniu zna się na rzeczy i jest zawsze na bieżąco ze zmianami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w branży. ARKOM nie spoczywa na laurach – zawsze ceni Państwa opinie, ponieważ chce się doskonalić i świadczyć usługi na najwyższym możliwym poziomie. Płytki wzorcowe kątowe w sklepie narzędziowym ARKOM to gwarancja wysokiej jakości w połączeniu z optymalną ceną.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?