Nowoczesne stoły konferencyjne – na co zwrócić uwagę?
Nowoczesne stoły konferencyjne w dzisiejszych czasach pełnią bardzo ważną rolę reprezentatywną. Taka niepozorna rzecz może znacząco wpłynąć na to, jak zostaniemy odebrani przez naszych klientów. Jeżeli nasz stół będzie charakteryzował się masywnością oraz wysoką jakością wykonania, możemy automatycznie wydać się profesjonalistami w oczach naszych gości. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze stołu konferencyjnego?
Jakość wykonania stołu
Pierwszym bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście jakość wykonania stołu. Wszystko tak naprawdę rozpoczyna się od samego blatu. Jeżeli będzie on wykonany z odpornego drzewa liściastego, możemy mieć pewność, że taki stół będzie nam towarzyszył przez bardzo długi okres czasu. Jeżeli nowoczesny stół konferencyjny będzie charakteryzował się słabą jakością już na tym etapie, istnieją duże obawy, że cała konstrukcja będzie wadliwa. Nie bez znaczenia jest również lakier, którym został pokryty blat stołu. Dobrze wykonany stół powinien zostać w pełni zabezpieczony przez lakier, aby ograniczyć możliwość zarysowania jego powierzchni. Przed samym zakupem zawsze warto zapytać się sprzedawcy, jakiego lakieru użyto w tym przypadku.
Istotną kwestią są oczywiście nogi stołu. To właśnie na nich będzie spoczywał cały ciężar blatu oraz przedmiotów, które będą na nim umieszczone. Jeżeli nogi będą kiepskiej jakości, cała konstrukcja może się chwiać. W ten sposób stół nie tylko nie spełni podstawowej funkcjonalności, ale może być również źle odebrany przez naszych gości.
Wielkość stołu konferencyjnego
Wielkość nowoczesnego stołu konferencyjnego pełni istotną rolę funkcjonalną. Jeżeli uczestnicy spotkania będą mieli zbyt mało miejsca na rozłożenie swoich dokumentów, z całą pewnością będą czuli się niekomfortowo. Istnieje niepisana zasada, że każdy uczestnik spotkania siedzący przy stole powinien bez problemu rozłożyć swoje dokumenty w formacie A4. Daje to ok. 60-70 cm szerokości stołu na każdego uczestnika. Ważna jest również głębokość stołu. Jeżeli uczestnicy siedzą tylko po jednej stronie, głębokość powinna wynosić ok. 70 cm. Jeżeli jednak spotkanie odbywa się w szerszym gronie i osoby są rozstawione pod dwóch stronach stołu, wtedy głębokość powinna wynosić co najmniej 90 cm dla każdego uczestnika spotkania. Są to oczywiście zasady, których nie należy się kurczowo trzymać. Warto jednak pamiętać o tym, aby każdy z uczestników czuł się komfortowo. Podczas spotkań biznesowych bardzo często są poruszane istotne kwestie dla rozwoju firmy. Źle dobrany stół nie może być przeszkodą w prowadzeniu rozmów.
Możliwość konfiguracji ułożenia stołów
Wybierając stół konferencyjny, warto pomyśleć o tym, że raz na jakiś czas jego ułożenie będzie wymagało zmiany. Ma to często miejsce w przypadku, kiedy organizujemy większe spotkanie. Sprawdzić się mogą w tym przypadku stoły konferencyjne na Contino.pl.
Jakie są najpopularniejsze ułożenia stołów:
- rada nadzorcza – jest to popularne rozwiązanie dla spotkań o małej liczbie uczestników. Siedzą oni po dwóch stronach stołu, co pozwala na komunikację twarzą w twarz;
- ułożenie w podkowę – jest to ułożenie często spotykane na różnego rodzaju prezentacjach oraz podsumowaniach. Dzięki takiemu ułożeniu wszyscy mogą swobodnie widzieć osobę prowadzącą spotkanie;
- ułożenie szkoleniowe – jest to ułożenie podobne do tego, które występują w klasach szkolnych. Wszystkie stoły, przy których zasiadają uczestnicy, są skierowane frontem do stołu, przy którym zasiada osoba prowadząca szkolenie. Dzięki temu każda ze stron może patrzeć na pozostałych.
Bardzo ważną kwestią przy wyborze nowoczesnego stołu konferencyjnego jest również łatwość w jego złożeniu. Stoły konferencyjne są zazwyczaj masywnymi konstrukcjami, do których złożenia potrzeba kilku osób. Jeżeli siedziba naszej firmy mieści się w wysokim biurowcu, może pojawić się problem z wniesieniem go na nasze piętro. Warto zatem wybrać taki stół, który będzie można nie tylko szybko złożyć, ale także nie będzie wymagał zaangażowania do tego zadania wielu osób. W tym czasie będą one mogły zajmować się własnymi obowiązkami.