Laptopy marki Dell – jakość, trwałość i możliwości

Laptopy marki Dell – jakość, trwałość i możliwości

Czym powinien charakteryzować się dobry laptop? Przede wszystkim niezawodnością, wysoką jakością podzespołów i – ze względu na mobilność – trwałością. Czy takie warunki może spełniać używany sprzęt? To zależy od konkretnego egzemplarza.

Poleasingowe, używane laptopy Dell, w przeciwieństwie do tanich, marketowych komputerów przenośnych, mogą pozytywnie zaskoczyć każdego użytkownika.

Czym jest laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe to markowe komputery przenośne, użytkowane wcześniej w celach biznesowych. Firmy zazwyczaj nie oszczędzają na wyposażeniu, nad pieniędzmi przedkładając niezawodność. Ze względu na przechowywane na twardych dyskach cenne dane, ale również marnotrawstwo czasu w przypadku awarii, wybiera się sprzęt wytrzymały, z dobrymi podzespołami, najczęściej osobnymi dyskami lub pamięcią operacyjną, by w przypadku problemów szybko i sprawnie wymienić wadliwe części.

Inną cechą laptopów poleasingowych jest to, iż firmy, biorąc sprzęt w leasing, wykorzystują go stosunkowo krótko, ponieważ po upływie umowy zawierają kolejną, oddając leasingodawcy dotychczas używane laptopy.

Zwrócony sprzęt informatyczny trafia do profesjonalnych serwisów. Jednym z nich jest sklep komputerowy w Poznaniu, gdzie używane laptopy Dell są sprawdzane oraz oceniane zarówno pod kątem stopnia eksploatacji, jak i wyglądu zewnętrznego. Zużyte części są wymieniane na nowe, a całe urządzenie przechodzi dokładne czyszczenie oraz konserwację. Często zdarza się, że w laptopach instalowane są nowe dyski twarde, ponieważ stare niszczy się ze względu na zapisane na nich dane.

Laptop Dell poleasingowy – czym różni się od nowego egzemplarza?

Wiedząc już, czym jest laptop poleasingowy, czas sprawdzić, czym różni się od nowego egzemplarza, oferowanego w sklepie w podobnej cenie. Pierwsze różnice widoczne są już w obrębie obudowy sprzętu. Nowe, budżetowe laptopy wykonane są przeważnie ze słabego plastiku oraz mają delikatne zawiasy, które szybko ulegają wyłamaniu.

Biznesowa rodzina Dell posiada obudowy z wysokiej jakości materiałów, zapewniających sztywność oraz wytrzymałość zarówno kadłubka, jak i zawiasów. Niektóre droższe modele zostają wzmocnione włóknem przy użyciu włókna węglowego. Dzięki temu ich wytrzymałość jest wręcz legendarna. Używane laptopy Dell, transportowane z miejsca na miejsce, wytrzymają więcej i dłużej niż niejeden nowy egzemplarz.

Również w kwestii podzespołów laptop Dell poleasingowy wyprzedza nowe, budżetowe modele. W większości tanich komputerów przenośnych producenci instalują niewymienialne moduły scalone, o niższych parametrach niż te znajdujące się w sprzęcie z wyższej półki.

Używane laptopy Dell w zamyśle miały pracować szybko i niezawodnie – dlatego wyposażono je w wysokiej klasy podzespoły o dobrych parametrach, które nawet po kilku latach wyprzedzają wydajnością nowy, ale tańszy sprzęt. Dodatkowo w sytuacji ewentualnej awarii sklep poleasingowy w Poznaniu sprawnie i szybko wymienia pojedyncze elementy, podczas gdy w przypadku modułów zintegrowanych naprawa najczęściej jest nieopłacalna.

Laptop Dell poleasingowy – nie kupuj kota w worku

Sklep komputerowy w Poznaniu specjalizuje się w serwisowaniu i sprawdzaniu używanych laptopów Dell. Wieloletnie doświadczenie z tymi urządzeniami pozwala na sprawne zdiagnozowanie ewentualnych usterek oraz ich szybkie usunięcie, by klient mógł cieszyć się swoim urządzeniem przez długie lata.

Ocena laptopów następuje zgodnie z ustalonymi kryteriami, dzięki czemu przyszły użytkownik dokładnie wie, jaki egzemplarz otrzyma. W zależności od potrzeb i przeznaczonego na zakup budżetu może nabyć znakomitej jakości używane laptopy Dell w klasie A+ lub A, wizualnie różniące się od nowych przeważnie niewielkimi ryskami na obudowie. Są również tańsze, w pełni funkcjonalne urządzenia klasy B lub C, w których cena rekompensuje ubytki w obudowie lub niedoskonałość matrycy. Te sprawdzą się w warsztatach lub innych miejscach, gdzie potrzeba taniego, niezawodnego sprzętu roboczego.

Nowy właściciel laptopa Dell poleasingowego może spać spokojnie – każde urządzenie, oprócz wcześniejszego sprawdzenia, czyszczenia i konserwacji, jest dodatkowo objęte gwarancją na wypadek konieczności przeprowadzenia ewentualnej naprawy.

Powiązane artykuły

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?

Na co pomaga masaż głowy?

Na co pomaga masaż głowy?

Jakie tabletki stosować na powiększenie biustu?

Jakie tabletki stosować na powiększenie biustu?