Laptopy marki Dell – jakość, trwałość i możliwości

Laptopy marki Dell – jakość, trwałość i możliwości

Czym powinien charakteryzować się dobry laptop? Przede wszystkim niezawodnością, wysoką jakością podzespołów i – ze względu na mobilność – trwałością. Czy takie warunki może spełniać używany sprzęt? To zależy od konkretnego egzemplarza.

Poleasingowe, używane laptopy Dell, w przeciwieństwie do tanich, marketowych komputerów przenośnych, mogą pozytywnie zaskoczyć każdego użytkownika.

Czym jest laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe to markowe komputery przenośne, użytkowane wcześniej w celach biznesowych. Firmy zazwyczaj nie oszczędzają na wyposażeniu, nad pieniędzmi przedkładając niezawodność. Ze względu na przechowywane na twardych dyskach cenne dane, ale również marnotrawstwo czasu w przypadku awarii, wybiera się sprzęt wytrzymały, z dobrymi podzespołami, najczęściej osobnymi dyskami lub pamięcią operacyjną, by w przypadku problemów szybko i sprawnie wymienić wadliwe części.

Inną cechą laptopów poleasingowych jest to, iż firmy, biorąc sprzęt w leasing, wykorzystują go stosunkowo krótko, ponieważ po upływie umowy zawierają kolejną, oddając leasingodawcy dotychczas używane laptopy.

Zwrócony sprzęt informatyczny trafia do profesjonalnych serwisów. Jednym z nich jest sklep komputerowy w Poznaniu, gdzie używane laptopy Dell są sprawdzane oraz oceniane zarówno pod kątem stopnia eksploatacji, jak i wyglądu zewnętrznego. Zużyte części są wymieniane na nowe, a całe urządzenie przechodzi dokładne czyszczenie oraz konserwację. Często zdarza się, że w laptopach instalowane są nowe dyski twarde, ponieważ stare niszczy się ze względu na zapisane na nich dane.

Laptop Dell poleasingowy – czym różni się od nowego egzemplarza?

Wiedząc już, czym jest laptop poleasingowy, czas sprawdzić, czym różni się od nowego egzemplarza, oferowanego w sklepie w podobnej cenie. Pierwsze różnice widoczne są już w obrębie obudowy sprzętu. Nowe, budżetowe laptopy wykonane są przeważnie ze słabego plastiku oraz mają delikatne zawiasy, które szybko ulegają wyłamaniu.

Biznesowa rodzina Dell posiada obudowy z wysokiej jakości materiałów, zapewniających sztywność oraz wytrzymałość zarówno kadłubka, jak i zawiasów. Niektóre droższe modele zostają wzmocnione włóknem przy użyciu włókna węglowego. Dzięki temu ich wytrzymałość jest wręcz legendarna. Używane laptopy Dell, transportowane z miejsca na miejsce, wytrzymają więcej i dłużej niż niejeden nowy egzemplarz.

Również w kwestii podzespołów laptop Dell poleasingowy wyprzedza nowe, budżetowe modele. W większości tanich komputerów przenośnych producenci instalują niewymienialne moduły scalone, o niższych parametrach niż te znajdujące się w sprzęcie z wyższej półki.

Używane laptopy Dell w zamyśle miały pracować szybko i niezawodnie – dlatego wyposażono je w wysokiej klasy podzespoły o dobrych parametrach, które nawet po kilku latach wyprzedzają wydajnością nowy, ale tańszy sprzęt. Dodatkowo w sytuacji ewentualnej awarii sklep poleasingowy w Poznaniu sprawnie i szybko wymienia pojedyncze elementy, podczas gdy w przypadku modułów zintegrowanych naprawa najczęściej jest nieopłacalna.

Laptop Dell poleasingowy – nie kupuj kota w worku

Sklep komputerowy w Poznaniu specjalizuje się w serwisowaniu i sprawdzaniu używanych laptopów Dell. Wieloletnie doświadczenie z tymi urządzeniami pozwala na sprawne zdiagnozowanie ewentualnych usterek oraz ich szybkie usunięcie, by klient mógł cieszyć się swoim urządzeniem przez długie lata.

Ocena laptopów następuje zgodnie z ustalonymi kryteriami, dzięki czemu przyszły użytkownik dokładnie wie, jaki egzemplarz otrzyma. W zależności od potrzeb i przeznaczonego na zakup budżetu może nabyć znakomitej jakości używane laptopy Dell w klasie A+ lub A, wizualnie różniące się od nowych przeważnie niewielkimi ryskami na obudowie. Są również tańsze, w pełni funkcjonalne urządzenia klasy B lub C, w których cena rekompensuje ubytki w obudowie lub niedoskonałość matrycy. Te sprawdzą się w warsztatach lub innych miejscach, gdzie potrzeba taniego, niezawodnego sprzętu roboczego.

Nowy właściciel laptopa Dell poleasingowego może spać spokojnie – każde urządzenie, oprócz wcześniejszego sprawdzenia, czyszczenia i konserwacji, jest dodatkowo objęte gwarancją na wypadek konieczności przeprowadzenia ewentualnej naprawy.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?