Kanapa z funkcją spania – jaką wybrać?

Kanapa z funkcją spania – jaką wybrać?

Mając niewielkie mieszkanie mamy dylemat – czy kupować wersalkę, czy wygodną sofę do siedzenia. Odpowiedź może być jedna – kanapa z funkcją spania. Jest nie tylko elegancka, ale przede wszystkim sprawdzi się w różnych typach salonów. Kanapa z funkcją spania będzie również idealna, kiedy przyjadą do nas niezapowiedziani goście.

Jaką kanapę z funkcją spania można kupić?

Sklepy meblowe, w tym sklep meblowy w Zduńskiej Woli, posiadają wiele pięknych kanap rozkładanych, które wpasują się w każdy salon. To kanapy, które mają kształt sody, ale po ich rozłożeniu zyskamy bardzo wygodne miejsce do spania. Kanapa rozkładana z funkcją spania łączy więc funkcję mebla sypialnianego z wypoczynkowym. To wspaniałym alternatywa dla foteli oraz szezlongów, na których nie będzie można usnąć. 

Do wyboru mamy kanapy z funkcją spania, które posiadają wbudowane oparcie wraz z zagłówkami, a także kanapy do spania bez wbudowanego oparcia, ale posiadające z kolei piękny komplet poduszek. Poduszki te sprawdzą się w przypadku siedzenia na kanapie, ponieważ można je ułożyć tak, by były dla nas najbardziej komfortowe. Niektórzy nie lubią kanap z osobnymi poduszkami, ponieważ po rozłożeniu kanapy są one dość niewygodne do przechowywania. Sposobem na to jest zakup kanapy rozkładanej z dużym pojemnikiem na pościel. Wtedy po rozłożeniu mebla można bez problemu włożyć do środka poduszki, by były niewidoczne. 

Do dużych salonów klienci wybierają kanapy rozkładane z funkcją spania, które mają jeden mocniej wysunięty bok – to tzw. narożniki, które sprawdzają się w przypadku dużych pomieszczeń, ale bez foteli. W pozycji złożonej mogą pomieścić nawet 6 osób, w tym jedną prostopadle do pozostałych. Dzięki temu zyskujemy mebel nie tylko wspaniały do wypoczynku, ale również spania. Narożniki posiadają także wygodne pojemniki na pościel, więc wszystko zmieści się w jednym miejscu.

Jaka kanapa z funkcją spania będzie idealna do małego mieszkania?

Do małych mieszkań sprawdzą się z kolei małe kanapy rozkładane do przodu. Dawniej nazywano je amerykankami. Taki mebel jest łatwy do złożenia i zajmuje mało miejsca. Może na nim usiąść jedna lub dwie osoby, a cała kanapa nie jest szersza niż 120 cm. Po rozłożeniu jej do przodu zyskujemy bardzo wygodne łóżko do spania dla jednej osoby. Kanapa ma często również podłokietniki po bokach, co sprawia, że wygląda jak bardzo duży fotel. Może być kupiona również do niewielkiego pokoju młodzieżowego, w którym musi się zmieścić biurko dla ucznia oraz szafa i półki na książki. W  tego typu kanapach jest również pojemnik na pościel, co pozwala schować koce i poduszki w jednym miejscu. 

Kanapa rozkładana z funkcją spania – o czym pamiętać podczas zakupu?

Kupując kanapę rozkładaną z funkcją spania, koniecznie sprawdźmy, czy po rozłożeniu jest idealnie prosta. Są bowiem kanapy z obłym obiciem, które może być niewygodne podczas snu. Dodatkowo kanapa musi być lekka i łatwo się rozkładać. Najpopularniejsze jest otwieranie automatyczne za pomocą jednego prostego pociągnięcia. Wtedy kanapa szybko się rozkłada, bez kółek, które haczą o dywan lub rysują parkiet. Na kanapie będziemy również siedzieć i by mebel nie był odkształcony po długim czasie użytkowania, trzeba dokupić opcję ze sprężynami Bonnel. To nowoczesne sprężyny, które są używane również w materacach. Dzięki nim kanapa będzie powracała do pierwotnej formy w momencie, w której z niej wstaniemy.

Tania pianka może się odkształcać, a nam na pewno będzie zależało na jakości wykonania. Warto też wybrać kanapę z podłokietnikami oraz poduszkami jako oparcie. Poduszki można po kilku latach zawieźć do tapicera, by na nowo je napełnił. Poduszki znacznie wydłużają żywotność kanapy. Można z niej dłużej korzystać, a sam mebel się bardzo dobrze prezentuje w salonie. Oczywiście należy także zwrócić uwagę na materiał oraz wielkość pojemnika na pościel. Pojemnik powinien pomieścić poduszki z kanapy – boczne i dwie duże, a także dwa komplety pościeli, gdyż goście mogą chcieć spać pod dwiema różnymi kołdrami lub kocami.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?