fallback-image

Jaki depilator laserowy wybrać?

Depilacja to zabieg, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele różnych metod, spośród których najpopularniejszą niezmiennie jest golenie różnorodnych sfer przy pomocy jednorazowej maszynki. Jest to jednak sposób dość uciążliwy i czasochłonny. Obecnie coraz większą popularnością, a jednocześnie również dostępnością, cieszą się depilatory laserowe. Czy są to urządzenia warte zakupu? Jaki depilator laserowy wybrać, aby spełniał swoje funkcje efektywnie?

Depilator laserowy – jak działa?

Przed rozpoczęciem poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jaki depilator laserowy wybrać, warto zapoznać się z tym, jak to urządzenie działa. Jest to urządzenie, które pozwala na zmniejszenie ilości włosów. Jest lubiane przede wszystkim za to, że zapewnia długofalowy efekt. Najczęściej należy stosować go co kilka tygodni. Warto jednak wiedzieć, że sprzęt ten nie prowadzi do trwałej depilacji. Efekty uzyskiwane przy jego stosowaniu to raczej zmniejszenie gęstości owłosienia. 

Z technicznego punktu widzenia, depilatory laserowe działają w oparciu o wiązkę światła, która czynnie oddziałuje na melatoninę. Jest to proces w pełni bezpieczny. Nie ma ryzyka wystąpienia poparzeń bądź uszkodzeń tkanki. Wiele osób nie skarży się na żaden dyskomfort podczas stosowanie depilatora laserowego. Regularne przeprowadzanie tego procesu może doprowadzić do zmniejszenia ilości cebulek włosów. 

Depilator laserowy – jaki wybrać?

Depilator laserowy – jaki będzie efektywny, a jednocześnie stosunek jakości do ceny będzie korzystny dla klienta? Pierwszym parametrem, który będzie istotny z punktu widzenia użytkownika, jest sposób zasilania wybranego modelu. Najczęściej dostępne w sklepach są urządzenia zasilane sieciowo. Popularnością cieszą się też modele posiadające akumulator. Są nieco bardziej komfortowe w użytkowaniu. 

Na wygodę przeprowadzania procesu depilacji wpływa wielkość powierzchni oddziaływania. Warto szukać urządzenia posiadającego zmienne nakładki – powierzchnia powinna być bowiem większa do depilacji nóg, a mniejsza do depilacji twarzy lub bikini. Jeżeli wybrane urządzenie posiada kabel – powinien być on możliwie najdłuższy. 

Z reguły, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup depilatora wyprodukowanego przez renomowaną markę, z ugruntowaną pozycją na rynku. Będzie to swego rodzaju gwarancja odpowiednich efektów. Dobrym pomysłem może być też weryfikacja opinii użytkowników, którzy od dłuższego czasu korzystają z danego modelu. 

Depilator laserowy – użytkowanie

Jaki wybrać depilator laserowy? Możesz przeanalizować ranking depilatorów laserowych, jednak bez względu na to, jaki model ma zostać wybrany, należy mieć świadomość tego, że nie każdy kolor karnacji i nie każdy kolor włosków nadaje się do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Ciemne odcienie karnacji, a także blond, rude lub siwe włosy nie będą odpowiednie. Od koloru cery zależy także to, o jakiej mocy urządzenie będzie odpowiednie. Jeżeli impuls światła będzie zbyt mały – ilość cebulek włosów nie ulegnie redukcji. Z kolei zbyt duży impuls wpłynie na bolesność depilacji. Jedną z innowacyjnych, ciekawych funkcji, jest dostępność na rynku depilatorów, które dopasowują ustawienia do koloru skóry na podstawie wbudowanego czujnika. 

Alternatywne metody depilacji

Czy warto kupić depilator laserowy? Jest to stosunkowo drogie urządzenie. Jednak prawdą jest to, że spełnia wymagania większości użytkowników. Golenie maszynką gwarantuje bardzo krótki efekt, korzystanie z tradycyjnych depilatorów wywołuje uciążliwe dolegliwości bólowe – podobnie jak depilacja woskiem. 

Depilacja wykonywana przy pomocy laserowego depilatora jest bezbolesna, a efekt osiągany jest stosunkowo szybko. Dodatkowo osiągnięty rezultat jest stosunkowo trwały. Regularne stosowanie depilatora może umożliwić pozbycie się włosków na wiele tygodni. Jedną z wad tego rozwiązania jest stosunkowo duży koszt zakupu. Nadal jednak cena jest niższa niż seria profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej w salonie kosmetycznym. Depilator laserowy, dobrej jakości, to urządzenie zdecydowanie warte polecenia. 

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?