Jak dbać o włosy syntetyczne?

Jak dbać o włosy syntetyczne?

Przedłużanie włosów to bardzo popularny zabieg wśród kobiet chcących mieć długie i lśniące włosy. W tym celu wykorzystywane są zarówno włosy naturalne, jak i syntetyczne, które są znacznie tańszą alternatywą. Włosy syntetyczne wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego nazywanego kanekalonem. Jak dbać o syntetyczne włosy, by posłużyły nam jak najdłużej?

Jak dbać o włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne wykonane są ze sztucznego tworzywa, co sprawia, że są znacznie tańsze niż doczepiane włosy naturalne. Włosy syntetyczne są dobrym sposobem na przedłużanie sporadycznie włosów na specjalne okazje. Prawidłowe dbanie o taki rodzaj włosa sprawia, że można wykorzystywać je kilkukrotnie, natomiast nie zaleca się ich noszenia na co dzień. Dzieje się tak, bo ich struktura powoduje plątanie włosów i ich kołtunienie, a co więcej, ich żywotność jest krótsza niż włosów naturalnych, które nie ulegają zniszczeniu pomimo noszenia ich na co dzień.

Mylne jest przekonanie, że o włosy syntetyczne nie należy dbać. Są one narażone na zabrudzenia czy chłonięcie nieprzyjemnych zapachów, więc konieczne jest poświęcanie czasu na ich prawidłową pielęgnację. Pamiętać należy, że łatwo się plączą, więc wymagane jest ich każdorazowe dokładnie rozczesanie przed ich założeniem, co gwarantuje ładną prezencję naszej fryzury. Włosy należy także rozczesać po ich ściągnięciu i odłożyć w miejsce, gdzie nie będą narażone na kurz.

Jak myć włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne, tak jak i naturalne, należy myć i pielęgnować. Mycie pozwala pozbyć się zanieczyszczeń, więc nie należy pomijać tej czynności. Włosy syntetyczne powinno się myć zawsze wtedy, gdy są wcześniej dokładnie rozczesane. W tym celu najlepiej sprawdzają się szczotki dedykowane do tego typu włosa. Takie akcesoria wyposażone są w gumowe igiełki z miękkiego kauczuku, które zapobiegają ciągnięciu i wyrywaniu włosów syntetycznych. Do mycia włosów syntetycznych nie jest konieczny specjalny szampon, wystarczy ten, którego używamy na co dzień do mycia włosów naturalnych. Czynność należy wykonywać delikatnie, by nie doprowadzić do poplątania się pasm. Powstałą pianę należy spłukiwać od górnej części włosów.

Włosy syntetyczne warto raz na jakiś czas potraktować kosmetykami pielęgnacyjnymi. Mowa o odżywkach, szczególnie tych przeznaczonych do włosów suchych i łamliwych. Konieczne jest także zadbanie o kondycję włosów naturalnych oraz stan skalpu. Jest to istotne, ponieważ doczepione włosy stanowią dodatkowe obciążenie dla skóry głowy, co może powodować wypadanie włosów naturalnych. By temu zapobiec, zaleca się regularne stosowanie peelingów do skóry głowy oraz wcierek, które znacząco wzmacniają cebulki, a tym samym zapobiegają wypadaniu włosów.

Włosy syntetyczne – jak dbać?

Włosy syntetyczne nie są podatne na stylizację wysoką temperaturą. Z tego powodu wyprostowane bądź pokręcone lokówką włosy, mogą szybko tracić swój kształt. Tańsze egzemplarze włosów syntetycznych bardzo szybko ulegają zniszczeniu, więc chcąc jak najdłużej cieszyć się doczepianymi włosami, lepszym wyborem są te nieco droższe. Wybierając dobrej jakości włosy syntetyczne, mamy pewność, że posłużą nam znacznie dłużej. Niektóre z włosów syntetycznych dostępnych na rynku mogą być jednak stylizowane wysoką temperaturą, jednak nie wyższą niż 180 stopni. Oznacza to, że można je wyprostować lub zakręcić. Tak jak i w przypadku naturalnego włosa, konieczne jest ich zabezpieczenie kosmetykiem termoochronnym, który zapobiegnie dogłębnemu paleniu się pasemek.

A czy włosy syntetyczne można wysuszyć? Jak najbardziej, można je suszyć suszarką. Polecany jest nawiew o średniej temperaturze i mocy. Zanim zaczniemy suszyć włosy suszarką, powinno się je odsączyć ręcznikiem bawełnianym lub papierowym z nadmiaru wody. Przyspieszy to znacząco proces suszenia. Dotyczy to jednak jedynie włosów syntetycznych, które są przystosowane do działania na nie wyższą temperaturą. Włosy gorszej jakości powinny schnąć naturalnie, po ich wcześniejszym rozczesaniu szczotką lub przeczesaniu palcami.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?