Ile trwa budowa drewnianej altany ogrodowej?

Ile trwa budowa drewnianej altany ogrodowej?

Altany ogrodowe pozwalają wypoczywać w ogrodzie bez względu na panujące warunki pogodowe. To doskonałe miejsce na letniego grilla i miłe spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Ile trwa budowa drewnianej altany i z jakim kosztem należy się liczyć, decydując się na stworzenie takiej przestrzeni we własnym ogrodzie? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Jak powstaje altana ogrodowa?

Zanim rozpocznie się budowa altany ogrodowej, należy odpowiednio przygotować podłoże. Wiele osób ustawia altanki na betonowych elementach i ma to ochronić drewno przed wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakotwienie jej do ziemi za pomocą specjalnych kotew. Umieszcza się je w betonowych stopach, które uprzednio należy wylać do ziemi. Praca nie jest przesadnie skomplikowana i choć zwiększa ostateczny koszt budowy altany, warto na takie rozwiązanie się zdecydować, bo zapewnia perfekcyjną stabilność i uniemożliwia uszkodzenie altany w trakcie silnych podmuchów wiatru. W kolejnych krokach wykonywana jest drewniana podłoga, wznoszone są elementy konstrukcyjne, a następnie całość obijana jest drewnem, które na samym końcu malowane jest specjalnym impregnatem.

Bardzo ważnym elementem altany ogrodowej jest dach. Powinien on być wykonany z materiału odpornego na działanie wody, lodu i śniegu. Altany ogrodowe w Zielonej Górze bardzo często wykończone są specjalnym gontem, który jest materiałem trwałym i idealnie pasuje charakterystyką do niewielkich dachów wykorzystywanych właśnie w altanach. Odpowiednio zabezpieczona altana będzie służyć nam przez wiele lat, ale warto pamiętać, aby raz na jakiś czas wykonać impregnację elementów drewnianych z wykorzystaniem specjalistycznego środka, który kupimy w każdym markecie budowlanym. Czynność ta sprawi, że drewno przetrwa przez długie lata bez uszczerbku na swojej wytrzymałości i będzie wyglądać, jakby było nowe.

Jak długo budowana jest altana ogrodowa?

Altany ogrodowe w Zielonej Górze budowane z drewna powstają w bardzo krótkim czasie. Można go jeszcze bardziej skrócić, jeśli kupimy rozwiązanie oparte na prefabrykatach, które pocięte są na odpowiednie wymiary. W przypadku usług stolarskich lub docinania deski na wymiar bezpośrednio na terenie inwestycji prace trwają dłużej, ale dobrze wyszkolona ekipa przeprowadzi cały montaż w 2-3 dni robocze. Czas ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli konieczne będzie wylanie betonowych słupów służących do zakotwienia całej konstrukcji. W takiej sytuacji należy dodać jeden dzień roboczy potrzebny do wykonania tej czynności oraz przynajmniej 5-7 dni czasu, w gdy beton będzie twardniał. W tych dniach nie prowadzi się prac budowlanych.

Całkowity czas budowy drewnianej altany ogrodowej nie powinien wiec przekroczyć 7-14 dni i to niezależnie od technologii, na jaką się zdecydujemy. Pamiętajmy jednak, by do tego typu prac wybierać doświadczone ekipy, bo błędy popełnione na etapie montażu czy niewłaściwe zaimpregnowanie drewna mogą skutkować szybkim niszczeniem całej konstrukcji, co sprawi, że po 2-3 latach konieczne będzie wykonanie pierwszych napraw.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?