Gdzie jechać na narty w Alpy?

Gdzie jechać na narty w Alpy?

Aktywne plany urlopowe z roku na rok są coraz bardziej popularne. Zimą zdecydowanie króluje narciarstwo. Chętnie wybierane są kierunki zagraniczne – z reguły przyciągają turystów rozbudowaną infrastrukturą i wieloma kilometrami atrakcyjnych tras narciarskich. Nie bez znaczenia jest też ilość wyciągów i zaplecza w formie restauracji, barów i miejsc noclegowych. Pewnym kierunkiem, gwarantującym udane wczasy na stoku są Alpy. Odległości, które można pokonać w alpejskich kompleksach narciarskich, dochodzą nawet do kilkuset kilometrów. Czynnikiem decydującym o popularności Alp jest jednak gwarancja śniegu, której nie oferują polskie kurorty narciarskie. Gdzie jechać na narty w Alpy? Jak zorganizować wyjazd, aby nie natrafić na niepotrzebne komplikacje?

Najciekawsze kurorty

Gdzie najlepiej na narty w Alpy podczas sezonu zimowego? Najczęściej wybieranym kierunkiem są Włochy, a w szczególności – Tyrol Południowy. Jest to miejsce wybierane najczęściej przez rodziny z dziećmi i seniorów – jednak nie tylko. Młode osoby, a także grupy zorganizowane również doskonale się tam odnajdą. Dużym atutem tego regionu jest pyszna włoska pizza. Jednym z polecanych miejsc jest San Candido. Ośrodek ten słynie z braku tłumów na stokach i szerokich tras. Stację tę poleca się rodzinom z dziećmi. Niezaprzeczalnie wyjątkową atrakcją jest znajdujące się tam jedyne włoskie stado reniferów. Gdzie w Alpy na narty w rozsądnej cenie? Nieco bardziej atrakcyjnym finansowo kierunkiem może okazać się Austria. Należy jednak liczyć się z tym, że z reguły w środku sezonu na stoki są mocno zatłoczone. Poleca się więc ten kierunek przede wszystkim po sezonie. Dużą zaletą jest także stosunkowo niedaleka odległość od Polski. Spokojnie można udać się tam własnym samochodem. Ciekawą lokalizacją, szczególnie lubianą przez narciarzy rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem zimowym, jest St.Johann. Znajduje się tam bardzo sprawny system naśnieżania i wiele spokojnych zjazdów idealnych dla amatorów. 

Z biurem podróży czy bez?

Zastanawiając się gdzie na narty w Alpy, warto wyjechać z biurem podróży, a gdzie bez – należy przede wszystkim wziąć pod uwagę aspekt finansowy. Choć kwoty widoczne na stronach różnorodnych biur zajmujących się organizacją wyjazdów mogą wydawać się nieakceptowalne. Jednak czasem warto wydać więcej, aby móc ze spokojem wypocząć – bez konieczności nieustannego kontrolowania czy wszystkie formalności zostały odpowiednio załatwione. Często atrakcyjne mogą okazać się wyjazdy na narty w Alpach last minute. Ceny są zdecydowanie obniżane – w szczególności pod koniec sezonu lub po nim. Swoje plusy mają także wyjazdy na własną rękę. Są one korzystne, w szczególności  jeżeli wybrana miejscowość nie znajduje się zbyt daleko i spokojnie można dotrzeć do niej własnym samochodem. Jednak organizując urlop samodzielnie, nie można zapomnieć o dokładnej analizie kosztów – aby nie pominąć wszelkiego rodzaju dodatkowych wydatków, takich jak opłaty za parking, wyżywienie i karnety narciarskie. Wyjazd własnym samochodem to dodatkowo duża niezależność umożliwiająca zwiedzanie atrakcji podczas odpoczynku od zjazdów na stokach. 

Jak przygotować się do wyjazdu?

Jeżeli odpowiedź na pytanie, gdzie na narty w Alpach została odnaleziona, warto dobrze przygotować się do wyjazdu. Przede wszystkim należy wyposażyć się w bezpieczny, dobry jakościowo strój narciarski. Same narty niekoniecznie będą niezbędne – zawsze można bowiem skorzystać z usług wypożyczalni. Przed wyjazdem niezbędne jest także wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Decydując się na wyjazd do Włoch, Francji czy Austrii warto zaopatrzyć się w drobne monety w euro – przydadzą się na toaletę czy przekąskę w podróży czy na stoku. Niezbędnym elementem wyposażenia bezsprzecznie jest też apteczka.

Gdzie w Alpy na narty? Najpopularniejsze kierunki to oczywiście Francja, Włochy oraz Austria. Mnogość kurortów narciarski sprawia, że każdy może znaleźć miejsce idealnie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Należy po prostu określić swój budżet, załatwić wszystkie formalności, wyposażyć się w niezbędny sprzęt i cieszyć godzinami spędzonymi na stoku.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?