Dywaniki gumowe vs welurowe – porównanie

Dywaniki gumowe vs welurowe – porównanie

Porą jesienną oraz zimową pogoda za oknem nikogo nie rozpieszcza. W związku z tym warto oczywiście zadbać o swój samochód, jeśli chcesz, aby wyglądał schludnie zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Przydatne mogą okazać się gumowe dywaniki do samochodu, w które powinieneś zainwestować od razu po zakupieniu auta. Dzięki takim dywanikom dbasz przecież o czystość w swoim aucie oraz o to, aby nie było w nim żadnych poważnych zanieczyszczeń i zabrudzeń. Podłogowe wycieraczki samochodowe nie tylko wypełniają przestrzeń pod nogami, ale chronią dolną część auta przed uszkodzeniami i trudnymi do wyeliminowania plamami. 

Chodniki samochodowe – które konkretnie wybrać?

Decyzja, jakie chodniki samochodowe kupić, nie jest prosta. Do wyboru masz dwie podstawowe opcje, a więc dywaniki gumowe lub welurowe. Jeśli chodzi o chodniki samochodowe w wersji gumowej, musisz mieć świadomość tego, że są one zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu oraz nie ma problemów z ich montażem. Guma sprawia, że woda nie wsiąka dywanik, a wszelkie zanieczyszczenia zostają z niego ekspresowo usunięte. Zastosowano w nich gumowe wykończenia, które można łatwo oczyścić np. na myjni samochodowej. Szybkie czyszczenie gumowych dywaników jest jedną z ich głównych zalet. W zasadzie wystarczy użyć myjki samochodowej i osuszyć chodnik za pomocą suszarki lub ręcznika papierowego, żeby móc cieszyć się czystym wnętrzem samochodu. Gumowa wersja dywaników jest tańsza niż welurowa, dlatego chętnie zaopatrują się w nią początkujący kierowcy lub Ci, którzy preferują ekonomiczne rozwiązania.  

Dywaniki welurowe mają włoskowatą budowę. To chodniki samochodowe, które trudno będzie Ci dokładnie wyczyścić, chociaż nie jest to niemożliwe. Zebrana na nich woda roznosi się praktycznie po całej powierzchni, a co za tym idzie woda z dywanika szybciej paruje. Trudniejsze czyszczenie sprawia, że dywaniki welurowe nie są tak chętnie kupowane, jak chodniki wykonane z gumy. Welur ma mniej zalet od swoich gumowych odpowiedników, chociaż jest wytrzymały i cechuje się długą żywotnością. Zapoznaj się z ofertą i zobacz dywaniki samochodowe na Motos.pl

Podłogowe wycieraczki samochodowe – dlaczego warto je w ogóle mieć?

Inwestując w podłogowe wycieraczki samochodowe, masz pewność, że:

  • wnętrze Twojego samochodu będzie czyste, zadbane i estetyczne,
  • każda podróż będzie zdecydowanie przyjemniejsza,
  • zabezpieczysz auto przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, nadmiarem brudu i okruszkami.

Jak widać wyraźnie, zdecydowanie się na ten krok będzie oznaczało, że Twój samochód zyska na wartości estetycznej i nie będziesz wstydził się jego wnętrza przed swoją rodziną lub znajomymi. Gumowe dywaniki do samochodu są trafnym wyborem dla każdego wymagającego kierowcy, więc jeśli do takich należysz, ta propozycja stworzona jest właśnie dla Ciebie. Bez problemów dobierzesz tego typu dywanik do posiadanego modelu auta i go w nim zamontujesz. Dywaniki przydają się praktycznie przez cały rok, ponieważ zapewniają odpowiednią ochronę przed deszczem, śniegiem i kurzem. Ponadto auta bez dywaników nie prezentują się zbyt elegancko. 

Powiązane artykuły

Rodzaje etykiet kurierskich

Rodzaje etykiet kurierskich

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Oznakowanie hal i magazynów

Oznakowanie hal i magazynów