Dokąd dolecisz z Balic ?

Dokąd dolecisz z Balic ?

Lotnisko Balice w Krakowie to drugi największy port lotniczy w naszym kraju, który w minionym roku obsłużył blisko 8,5 mln pasażerów. Jednocześnie jest to port, który dynamicznie się rozwija, liczba pasażerów rośnie podobnie jak mapa połączeń lotniczych z Krakowa. Osoby zainteresowane lotami ze stolicy Małopolski mogą zapoznać się z siatką połączeń realizowanych z tego lotniska. Jego popularność związana jest oczywiście z położeniem w dużym, turystycznie rozwiniętym mieście oraz bardzo dobrą komunikacją z centrum miasta, oraz okolicznymi miejscowościami w związku z tym, że lotnisko znajduje się blisko Autostrady A4 i drogi ekspresowej S7. Dokąd więc polecimy z Krakowa?


Dotrzyj do Lotniska Balice z VivoMark

Bogata siatka połączeń realizowanych z lotniska Balice

Warto podkreślić, że lotnisko Balice to obecnie bardzo bogata siatka połączeń, dlatego nie będzie sensu wymieniać ich tutaj wszystkich. Warto ogólnie zarysować kierunki lotów, by osoby zainteresowane lotem z Krakowa mogły zapoznać się już dokładniej czy kierunek ich interesujący jest z tego lotniska realizowany. Z lotniska w Krakowie obecnie swoje loty wykonują w sumie 23 linie lotnicze. Niektóre realizują pojedyncze połączenia, inne wykonują loty na kilku kierunkach, a niektóre mają ich kilkadziesiąt. Lotnisko obsługuje zarówno popularne tanie linie lotnicze, jak i loty klasycznych linii lotniczych. Jest to lotnisko, które stanowi jedną z baz naszych krajowych linii lotniczych LOT. Siatka połączeń to głównie połączenia na terenie Europy, choć loty na inne kontynenty też stopniowo są rozwijane.

Kierunki europejskie – gdzie polecimy?

Połączenia lotnicze z Krakowa na kierunkach europejskich to obecnie kilkaset różnych połączeń, realizowanych do większości krajów Europy zarówno tych należących do UE, jak i tych leżących poza Unią Europejską. Najwięcej kierunków realizowanych jest na teren Zjednoczonego Królestwa, w sumie kilkanaście różnych lotnisk. Poza tym liczne loty do Włoch po kilka kierunków do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Szwecji czy Norwegii. Co ciekawe z Balic polecimy również za koło podbiegunowe do miejscowości Tromso. Jeśli chodzi bezpośrednie loty z Krakowa, nie możemy liczyć na kierunki do krajów bałtyckich: Litwa, Łotwa, Estonia. Nie polecimy również do Rosji i na Białoruś, nie ma kierunków realizowanych do Turcji, na Słowację, do Serbii, Bośnii i Hercegowiny, Słowenii, Macedonii.

Loty na inne kontynenty

Jeśli chodzi o loty z Krakowa na inne kontynenty obecnie to kilkanaście różnych kierunków realizowanych przez duże linie lotnicze. Podstawową działalność realizuje tutaj LOT, który realizuje połączenia między innymi do Chicago oraz Nowego Jorku. Konkurencją na trasie do Chicago będzie w niedługim czasie linia lotnicza American Airlines, która wkrótce otworzy swoje połączenie na tej trasie. Wśród dalekich destynacji realizowanych z Balic mamy jeszcze kierunek Dubaj oraz kilka lotów realizowanych na lotniska w Izraelu. Jednak ze względu na tylko jedną drogę startową o długości 2500 metrów możliwości rozwoju dalekich tras są ograniczone i lotnisko, mimo że się rozwija w dużej mierze, nadal kojarzy się z lotami na terenie Europy.

Powiązane artykuły

Rodzaje etykiet kurierskich

Rodzaje etykiet kurierskich

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Koleby samowyładowcze – zastosowanie

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Jak sprawdzić rozrząd? Kiedy należy go wymienić?

Oznakowanie hal i magazynów

Oznakowanie hal i magazynów