Czym jest program czyste powietrze w Małopolsce?

Czym jest program czyste powietrze w Małopolsce?

Czyste powietrze ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Poprawa jego jakości, ale również zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w wyniku wymiany źródeł ciepła oraz polepszenia wydajności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych to bardzo ważny proces realizowany w ramach programu czyste powietrze w Krakowie.

Czym jest program czyste powietrze w Małopolsce?

Program czyste powietrze Kraków opiera się na sprawnej wymianie starych pieców oraz kotłów na paliwo stałe, a także na termomodernizacji domów jednorodzinnych. Są to działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, ale również korzystnie wpływające na domowy budżet w wyniku przewidywanych oszczędności.

Program czyste powietrze w Krakowie to opcja skierowana do właścicieli bądź współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ale również wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych, które posiadają wyodrębnioną księgę wieczystą.

Program czyste powietrze Kraków – na co można otrzymać wsparcie?

W ramach programu czyste powietrze w Krakowie można otrzymać dofinansowanie na wymianę starych pieców, które działają na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, spełniające wymagania programu, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Co więcej, program obejmuje również dofinansowanie na mikroinstalację fotowoltaiczną, ocieplenie ścian, podłogi oraz stropu, montaż centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Należy mieć na uwadze, że fundusze możesz otrzymać na zakończone projekty, w trakcie realizacji bądź jeszcze nierozpoczęte. Co ważne, rozliczeniu podlegają koszty poniesione nie wcześniej niż sześć miesięcy przed złożeniem wniosku.

Wymiana pieca w ramach projektu czyste powietrze w Krakowie

Jednym z najważniejszych kwestii związanych z działaniem projektu czyste powietrze w Krakowie, jest skuteczna wymiana nieekologicznych źródeł ciepła na nowe, zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązania.

W ramach projektu można uzyskać pieniądze na zakup oraz instalację jednego źródła ciepła w celu ogrzania domu lub ogrzewania, oraz c.w.u. W przypadku, w którym budynek bądź lokal mieszkalny podłączony jest do sieci dystrybucji gazu, nie występuje możliwość otrzymania dofinansowania na inwestycję oraz montaż kotła na paliwo stałe. Okazuje się, że wymienione źródło ciepła na paliwo stałe powinno być trwale wyłączone z użytku.

Czym jest program czyste powietrze w Małopolsce? Podsumowanie

Program czyste powietrze Kraków to kompleksowe rozwiązanie, mające na celu zmniejszenie bądź uniknięcie emisji pyłów, a także innych wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne zanieczyszczeń. Zadaniem programu jest wymiana starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne opcje, co pozwoli na efektywne zarządzanie energią. Dzięki podejmowaniu takich działań możliwa stanie się lepsza i skuteczniejsza ochrona środowiska, a także zwiększenie domowego budżetu, dzięki zaoszczędzeniu pieniędzy na ogrzewaniu. To bardzo ważny temat, którym warto się zainteresować, by zadbać o komfort życia i dobro naszej planety.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?