Co warto zwiedzić w Krakowie?

Co warto zwiedzić w Krakowie?

Do Krakowa można wracać niezliczoną ilość razy i podczas każdego pobytu odkrywać coś nowego i pięknego. O tym, co warto zobaczyć w Krakowie, decyduje przede wszystkim czas, którym dysponujemy, odwiedzając to historyczne miasto. Będąc w Grodzie Kraka, nie można nie przejść się fantastycznym Traktem Królewskim, który jest trasą wiodącą po Starym Mieście z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych zabytków. Chcąc przemierzyć Drogę Królewską, zaczynamy na placu Matejki, idziemy ulicą Floriańską, przechodzimy przez Rynek Główny, następnie przez ulicę Grodzką i Kanoniczną, aż docieramy do wzgórza wawelskiego. Tym samym zobaczymy Dom Jana Matejki, słynny hotel „Pod Różą”, kawiarnię i kabaret „Jama Michalika” – miejsce spotkań krakowskiej artystycznej bohemy XIX wieku, Barbakan, Bramę Floriańską, kościół Mariacki ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, kościół św. Wojciecha, Pałac Wielkopolskich, romański kościół św. Andrzeja, barokowy kościół św. Piotra i Pawła z grobowcem ks. Piotra Skargi i oczywiście Zamek Królewski.
A co warto zwiedzić w Krakowie, mając jeszcze więcej czasu? Warto udać się do historycznej dzielnicy żydowskiej – Kazimierza. Zobaczyć tam można doskonale zachowane synagogi. Jest też filia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, prezentująca dzieje i kulturę Żydów. Będąc w dzielnicy żydowskiej, nie można też pominąć najstarszego cmentarza żydowskiego Remuh, ponieważ kirkut jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskich w naszym kraju.

Będąc w Krakowie, warto też zobaczyć pomnik Smoka Wawelskiego na bulwarach nadwiślańskich, Kopiec Kościuszki, Kopiec Wandy, Kopiec Krakusa i Kopiec Józefa Piłsudskiego, słynne Okno Papieskie w Pałacu Biskupim, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspaniałe zabytki będące śladem wiekowej historii to coś, co trzeba zobaczyć, ale warto też wejść w zaułki znacznie rzadziej odwiedzane, ale nie mniej ważne – bo tworzące niepowtarzalny klimat oraz spojrzeć na Kraków nocą.

Kraków – atrakcje

W Krakowie oprócz Drogi Królewskiej, wyznaczono też kilkanaście innych tras turystycznych, w tym Drogę Skazańców, Trasę Zabytków Żydowskich, Krakowski Szlak Techniki czy też Trasę „Ścieżkami Jana Pawła II”. Ale miasto to nie tylko zabytki. To również cała masa atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Zatem co robić w Krakowie? Można spędzić czas w jednym z największych aquaparków w Europie, czyli Parku Wodnym. Świetną atrakcją są rejsy po Wiśle, a także loty balonem pozwalające spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Można też zajrzeć do Ogrodu Doświadczeń, czyli edukacyjnego parku rozrywki z urządzeniami pokazującymi prawa mechaniki, optyki i akustyki. Mamy więc sprzężone huśtawki, krzywe lustra, wir wodny czy też kamerton.

Kraków można zwiedzać samodzielnie, choć ciekawą opcją jest też spacer z przewodnikiem, który nie tylko ciekawie opowie o mieście, ale też pokaże Gród Kraka od zupełnie innej strony.

Poznaj kraków już dziś!

Gród Kraka to niezwykłe i piękne miasto, które przyciąga wspaniałymi zabytkami, bogatym życiem artystycznym i kulturalnym, a także wyjątkową atmosferą. Kraków dysponuje przy tym najlepszą w Polsce bazą hotelową i dostępem do rozwiniętej sieci połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych. To wszystko sprawia, że do Krakowa można, a nawet trzeba przyjechać.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?