Bez względu na porę roku – gdzie pojechać na weekend?

Bez względu na porę roku – gdzie pojechać na weekend?

Weekendowe wyjazdy, zwłaszcza te, które zaczynają się już w piątek rano (to tylko jeden dzień z puli całorocznego urlopu) bywają bardzo odprężające. Nie tylko dlatego, że wówczas tydzień pracy poprzedzający podróż jest krótszy o jeden dzień, ale również ze względu na to, iż planuje się takie inicjatywy spontanicznie i z uwzględnieniem jak największej porcji relaksu. Warto zatem pojechać w miejsca, które to umożliwiają, zapewniając jednocześnie wiele ciekawych atrakcji do wyboru. Gdzie takie znaleźć? Oczywiście w Polsce – szczegółowe i sprawdzone lokalizacje poniżej.

Gniezno

Trzy dni w tym mieście najzupełniej wystarczą, aby poznać je od najlepszej strony i przejść każdą z ulic, na której można znaleźć coś wartego uwagi. Choć zwiedzanie ogranicza się tu niemal wyłącznie do obiektów sakralnych, to już jako przestrzeń spacerowa z wieloma jeziorami, nadaje się o wiele bardziej. Nie ważna jest dla Gniezna również pogoda ani pora roku. Zimą śnieg przybiera tu postać dekoracji wszechobecnych terenów zielonych, a gdy jest ciepło można leniwie powłóczyć się i znaleźć niejeden obiekt wart sfotografowania. Wszystko wydaje się tu dziać wolniej i uspokaja, a o to przecież chodzi w takim wyjeździe.

Gniewino

Kaszubskie tereny znane są ze swoich walorów płynących z czystego piękna natury i wszechobecnych możliwości relaksu. Gniewino zaś posiada w swoim sercu doskonałe miejsce, gdzie takie weekendowe fantazje mogą się ziścić. Jednym znany z goszczenia podczas EURO 2012 reprezentacji Hiszpanii, innym niestety z afery dotyczącej zatrucia salmonellą, Hotel Mistral doskonale wie, co znaczy wypoczynek na poziomie. Tym oto sposobem i dzięki jednej małej rezerwacji można zapewnić sobie i bliskiej osobie doskonałe warunki noclegu, ciekawe formy aktywności i odnowy biologicznej, pyszne wyżywienie oraz świeże powietrze. Wspaniałe jest też to, że nie grozi nam tu owo domniemane zatrucie, gdyż przedwczesne oskarżenia skierowane w stronę kuchni Hotelu Mistral stały się po oficjalnym werdykcie Sanepidu, całkowicie bezpodstawne.

Toruń

Kolejne spokojne i znowu nie takie małe miasto, idealnie nadające się na weekendowy wyjazd we dwoje. W tym przypadku główna rolę gra tu głównie doskonale przedstawiona historia i wszystkie atrakcji, które można znaleźć w obrębie starego miasta. Rezerwując hotel w pobliżu centrum mamy zatem dostęp do atrakcji turystycznych takich jak architektura sakralna i świecka, obserwatorium Kopernika, muzeum Piernika, czy pyszne restauracje, które urzekną zwłaszcza fanów wyjazdów o profilu gastronomicznym. Co jakiś czas natkniemy się na figurki sympatycznych krasnali oraz lokalne ciekawostki jak Kamienica Pod Gwiazdą. Toruń to miasto małe w sensie fizycznym, ale wielkie duchem – nawet spacer wzdłuż Wisły może być tu bardzo odprężający.

Powiązane artykuły

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?

Na co pomaga masaż głowy?

Na co pomaga masaż głowy?

Jakie tabletki stosować na powiększenie biustu?

Jakie tabletki stosować na powiększenie biustu?