Bez względu na porę roku – gdzie pojechać na weekend?

Bez względu na porę roku – gdzie pojechać na weekend?

Weekendowe wyjazdy, zwłaszcza te, które zaczynają się już w piątek rano (to tylko jeden dzień z puli całorocznego urlopu) bywają bardzo odprężające. Nie tylko dlatego, że wówczas tydzień pracy poprzedzający podróż jest krótszy o jeden dzień, ale również ze względu na to, iż planuje się takie inicjatywy spontanicznie i z uwzględnieniem jak największej porcji relaksu. Warto zatem pojechać w miejsca, które to umożliwiają, zapewniając jednocześnie wiele ciekawych atrakcji do wyboru. Gdzie takie znaleźć? Oczywiście w Polsce – szczegółowe i sprawdzone lokalizacje poniżej.

Gniezno

Trzy dni w tym mieście najzupełniej wystarczą, aby poznać je od najlepszej strony i przejść każdą z ulic, na której można znaleźć coś wartego uwagi. Choć zwiedzanie ogranicza się tu niemal wyłącznie do obiektów sakralnych, to już jako przestrzeń spacerowa z wieloma jeziorami, nadaje się o wiele bardziej. Nie ważna jest dla Gniezna również pogoda ani pora roku. Zimą śnieg przybiera tu postać dekoracji wszechobecnych terenów zielonych, a gdy jest ciepło można leniwie powłóczyć się i znaleźć niejeden obiekt wart sfotografowania. Wszystko wydaje się tu dziać wolniej i uspokaja, a o to przecież chodzi w takim wyjeździe.

Gniewino

Kaszubskie tereny znane są ze swoich walorów płynących z czystego piękna natury i wszechobecnych możliwości relaksu. Gniewino zaś posiada w swoim sercu doskonałe miejsce, gdzie takie weekendowe fantazje mogą się ziścić. Jednym znany z goszczenia podczas EURO 2012 reprezentacji Hiszpanii, innym niestety z afery dotyczącej zatrucia salmonellą, Hotel Mistral doskonale wie, co znaczy wypoczynek na poziomie. Tym oto sposobem i dzięki jednej małej rezerwacji można zapewnić sobie i bliskiej osobie doskonałe warunki noclegu, ciekawe formy aktywności i odnowy biologicznej, pyszne wyżywienie oraz świeże powietrze. Wspaniałe jest też to, że nie grozi nam tu owo domniemane zatrucie, gdyż przedwczesne oskarżenia skierowane w stronę kuchni Hotelu Mistral stały się po oficjalnym werdykcie Sanepidu, całkowicie bezpodstawne.

Toruń

Kolejne spokojne i znowu nie takie małe miasto, idealnie nadające się na weekendowy wyjazd we dwoje. W tym przypadku główna rolę gra tu głównie doskonale przedstawiona historia i wszystkie atrakcji, które można znaleźć w obrębie starego miasta. Rezerwując hotel w pobliżu centrum mamy zatem dostęp do atrakcji turystycznych takich jak architektura sakralna i świecka, obserwatorium Kopernika, muzeum Piernika, czy pyszne restauracje, które urzekną zwłaszcza fanów wyjazdów o profilu gastronomicznym. Co jakiś czas natkniemy się na figurki sympatycznych krasnali oraz lokalne ciekawostki jak Kamienica Pod Gwiazdą. Toruń to miasto małe w sensie fizycznym, ale wielkie duchem – nawet spacer wzdłuż Wisły może być tu bardzo odprężający.

Powiązane artykuły

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jak otrzymać pomoc w przypadku frankowiczów?

Jakie słodycze są zdrowe?

Jakie słodycze są zdrowe?

fallback-image

Jakie korzyści niesie ze sobą przewóz mebli?

Czym jest kasa fiskalna?

Czym jest kasa fiskalna?